Usługi sprzątania oferowane przez firmy sprzątające

Usługi sprzątaniaDo niedawna większość firm, restauracji, hoteli, pensjonatów i spółdzielni mieszkaniowych zatrudniało dozorcę, sprzątaczkę, oddzielnie osobę myjącą okna, czyszczącą fasady budynków, okazjonalnie ogrodnika.

Jednym słowem utrzymanie czystości wewnątrz i na zewnątrz budynków wiązało się z dużym chaosem logistycznym i kadrowym. Od pewnego czasu te wszystkie osoby są zastępowane przez profesjonalne firmy sprzątające, które w swoich szeregach posiadają prawdziwych fachowców, dobry sprzęt i środki chemiczne umożliwiające stuprocentową satysfakcję klienta.

Usługi firmy sprzątającej

Utrzymanie czystości w pomieszczeniach biurowych, restauracjach, pensjonatach, hotelach, motelach, pomieszczeniach sanitarnych - sprzątanie to obejmuje szereg usług:

 • czyszczenie mebli biurowych i wszystkich sprzętów
 • czyszczenie podłóg: odkurzanie, zamiatanie, zmywanie
 • czyszczenie wykładzin, dywanów i mebli tapicerowanych
 • utrzymanie w czystości okien, żaluzji, rolet

Sprzątanie pomieszczeń sanitarnych, to regularna, kompleksowa dezynfekcja sedesów, bidetów, umywalek, podłóg, płytek ściennych. Dodatkowo firma świadcząca usługi na naszą rzecz zajmuje się zaopatrzeniem mydła, papieru toaletowego, ręczników jednorazowego użytku.

Sprzątanie w hotelach obejmuje wszystkie rodzaje pomieszczeń, lub te na które została podpisana umowa.
Czyszczenie fasad i elewacji zewnętrznej, a także okien w wysokich obiektach większość firm wykonuje z użyciem zwyżki, dzięki czemu praca jest zrobiona solidnie,a efekt naprawdę dobry.

Utrzymanie terenów wokół budynku obejmuje zamiatanie chodników, alejek, uliczek, a także prace ogrodnicze:

 • koszenie trawników
 • grabienie liści
 • grabienie skoszonej trawy
 • przycinanie żywopłotów i krzewów
 • profilaktykę przeciw szkodnikom
 • wywóz odpadów zielonych

Nowością wśród usług oferowanych przez firmy sprzątające jest otoczenie opieką nagrobków i miejsc pamięci. Największym powodzeniem cieszy się ona wśród osób, które mieszkają z dala od grobów bliskich.

Większość dobrych firm sprzątających dysponuje zwyżką, która ułatwia szereg prac porządkowych na zewnątrz budynków:

 • mycie zewnętrznej strony okien
 • czyszczenie elewacji
 • przycinanie i wycinkę drzew - tych, które stanowią zagrożenie dla ludzi, bądź są chore i zamiast zdobić szpecą obiekt.

Kolejnym ciężkim sprzętem wykorzystywanym przez firmy sprzątające jest koparko-ładowarka, która ułatwia wprowadzanie wszelkich zmian w aranżacji terenu np.: przygotowanie terenu gruntu do ułożenia kostki brukowej, wylania betonu, założenia stawu, bądź niewielkiego oczka wodnego, odśnieżanie w okresie zimowym.

Jak widać firmy sprzątające zapewniają kompleksową obsługę budynków i placu wokół nich. Podpisanie umowy z taką firma jest bardzo wygodne, ponieważ całe zaplecze logistyczne jak i wykonanie zostaje przerzucone na kogoś innego. Dodatkowym atutem takiego rozwiązania jest pewność, że prace porządkowe wewnątrz i na zewnątrz budynków są wykonywane przez profesjonalistów co zmniejsza prawdopodobieństwo wypadków i związanych z tym nieprzyjemności.Podobne:
Meldunek w wynajętym mieszkaniu

Meldunek w wynajętym mieszkaniuW ciągu trzydziestu dni, licząc od dnia dotarcia do nowego miejsca, prawnym obowiązkiem każdego obywatela, jest zgłoszenie c

Jak wybrać blat do kuchni? 5 cennych wskazówek

Blat do kuchniKażda kuchnia nie może obejść się bez blatu kuchennego. Niezależnie od metrażu czy stylu pojawia się on zawsze. Trwały

Modna kuchnia, czyli jakie trendy obowiązują w bieżącym roku?

Modna nowoczena kuchniaKuchnia w stylu skandynawskim, a co za tym idzie - dominacja białych i jasnych odcieni powoli ustępuje miejsca kolor